Když přijde řeč na výdejníky na vodu, většina lidí si jako první představí klasický kancelářský přístroj s velkým barelem v horním prostoru. Věděli jste, že jsou ale i další možnosti? Zajímavé pak zvláště z pohledu ekologie. Je-li pro vás tato otázka důležitá, určitě čtěte dále. Téma dnešního článku jsou výdejníky na vodovodní řad.

Funkce výdejníku na řad
Hlavní poznávacím znamením těchto typů výdejníků je způsob napojení a tím pádem zdroj pitné vody. Přístroj totiž čerpá přímo z vodovodního potrubí. Rázem tedy jsme u první ekologické vlastnostni – výdejníky na vodovodní řad jsou bezbarelové a tudíž nehrozí žádná spotřeba plastu. Právě plastový materiál je již dlouhou dobu označován za velkou hrozbu.

Poslední výzkumy ukazují, že jeho stopy můžeme najít ve formě mikročástic i v pitné vodě. Ústav pro hydrodynamku Akadamie věd naměřil určitou hladinu dokonce na našem území. Z toho lze usoudit, že úpravny vodu jednoduše nezvládnou 100% vyčistit. A tím jsme u další skvělé vlastnosti – výdejníky na vodovodní řad jsou osazeny serií čistících filtrů.

Ty vodu zbavují všech nečistot, které se v ní mohou potencionálně držet až do chvíle stáčení. Ať už se jedná o chlor, písek, rez nebo různé bakterie. Celkově tak přispívají k lepší chuti a obecně vyšší kvalitsě pitné vody, kterou denodenně pijete.

Chytré ekonomické řešení
Navíc je to i ekonomicky značně výhodné řešení. Zejména je-li automat používán v kanceláři nebo výrobních prostorech. Větší počet pravidelně konzumujících lidí může barel vyprázdnit velmi rychle a proto se neustále doplňování značně prodraží.

Stejně tak šetří náklady na skladování. Několik barelů o objemu 18,9 litrů zkrátka už nějaké to místo zabere. Třeba také zmínit, že dlouhodobé skladování vody v plastových barelech postupně ubírá na její kvalitě a čerstvosti.

 

Pro všechny vyjmenované důvody je výdejník na vodovodní řad zárukou čerstvé pitné vody. A to pro vás i vaše zaměstnance. Pro více informací se s námi spojte na tel: 315 615 315